Tılsımlı Nesnelerin Etkileri

Tılsımlı Nesnelerin Etkileri

Yazılı tarihin bilinen en eski medeniyetlerinden, dünyanın en büyük imparatorluklarına kadar tılsımlı nesneler her zaman ve her çağda herkes tarafından sahip olunması arzu edilen nesnelerdi. Coğrafyamız kültüründe ise, Osmanlı dönemine ait tılsımlar tarafımızca bilinmektedir. Ancak tılsım, tek bir türlü ve tek bir kültüre has değildir. Tılsımlı nesnelerin etkileri insanları büyük ölçüde rahatlatabilir, ferahlatabilir ve kısmetlerini açabilir.

Ayrıca kötü niyetle tılsımlanmış olan nesneler de vardır. Kara büyülerin etkilerini çoğaltmak ve kişiyi huzursuz etmek amacı ile yapılır. Fakat tılsımlı nesnelerin genel kullanım amacı bu değildir. Ülkemizde el işlemeleri ve okumalar ile tılsımlanmış aksesuarlar, günümüzde de pek çok kişi tarafından kullanılmaktadır.

Tılsımların Muazzam Etkisi

Tılsım ve büyü kavramları sık sık birbirleri ile karıştırılır. Ancak tılsımlar, nesnelere yapılır ve büyü ile alakaları yoktur. İkisi tamamen farklı durumlardır. Vefklerin ortaya çıkardığı enerji ile benzeşmektedir. Tılsım, vefk ve büyü kavramlarını her anlamda birbirlerinden ayırmak gerekmektedir.

Tılsımlar çoğunlukla şu nedenler için uygulanır;

  • Kişinin duygusal açıdan kısmetini açma
  • Kişinin herhangi bir ortam içinde pozitif enerjisinden dolayı sevilmesi
  • Kişinin maddi açıdan bereketini, kısmetini açarak ona bolluk getirme
  • Büyüden ve kötü enerjiden korunma

Tılsımlar Hangi Amaçlar İle Kullanılır

Yukarıda saydığımız amaçların tamamını kapsarken, hemen her amaç için uygulanabileceği gerçeği de bulunmaktadır. Manevi uygulamalarda genellikle tercih edilen amaç, bu genellemenin tek olduğu anlamına gelmez. Yine tarih boyunca pek çok kötü niyetli kişinin, tılsımları rahmani değil şeytani amaçlar için kullanıldığı da görülmüştür.

Tılsımlar sadece manevi ilimler ile yapılamaz. Tek başına parapsikoloji veya ilmi yetenek yeterli değildir. Bunun yanı sıra el işlemeciliği gibi zorlu ve zanaat gerektiren aşamaları da bulunmaktadır. Tılsımlanmış olan nesnenin yüzde yüz organik bir nesne olması gerekmektedir. Sentetik nesneler ile enerji üzerine işlem yapılması mümkün değildir. Tıpkı doğal taşların enerjimiz üzerindeki etkisi gibi, tılsımların da enerjimiz üzerinde etkileri bulunur. Bu etkilerin geçerli olması için gerekli olan şartlar ise, nesnenin organik olması, tılsımlanma işleminin doğru yapılması ve el işlemesinin kusursuz çizilmesi gibi faktörleri kapsamaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here