Tarot Falı Nasıl Bakılır?

Tarot Falı Nasıl Bakılır?

Tarot falı, ilk olarak Orta Çağ’da kullanıldığına inanılan en eski fallardan biridir. Tarot falında esas olan sezgisel tahminler değildir. Tarot falı bakılırken kartların anlamlarına göre yorum yapmak gerekir.

Tarot Falı Nedir?

Tarot falı, köklü fal çeşitlerinden biridir ve gerçekten güçlü bir faldır. Geçmiş, şimdi ve gelecek arasında bağ kurarken ruh, maddiyat, dilek, aşk ve kariyer hakkında bilgi verir. Algıları açık bir kişi tarafından bakılması ve falı baktıranla falcı arasında enerji kurulması gerekir.

Tarot falı kartları, 22 tanesi büyük arkana ve 56 tanesi küçük arkana olmak üzere 78 adettir. Her kartın anlamları farklı olduğu gibi kartın düz ya da ters oluşu da farklı anlamlar eder.

Tarot Falı Nasıl Bakılır?

Tarot falı bakılırken kullanılan en yaygın açılım yedili aşk açılımıdır. Aşk hayatı ve ilişkiler hakkında kişiye rehberlik eder. Tarotla aşk açılımı yapılmadan önce ipek örtü üzerindeki tarot kartları dik bir şekilde sol elle karıştırılıp üçe bölünür. Ardından soldan başlanarak deste tekrar toplanır. İstenilen ilişkiye odaklanarak deste ikiye bölünür ve tekrardan toplanır.Tarot falına bakmak için sol elle 7 kart seçilir. Seçilen kartlar resimdeki sırasıyla dizilerek fala başlanır. İlk kart ilişkinizin şu anki durumu hakkında bilgi verirken sağ taraftaki 2, 3 ve 4. kartlar sizin hakkınızda; 5, 6 ve 7. kartlar ise karşı taraf hakkında aydınlatıcıdır. İlk olarak birinci kart açılıp yorumlanır. Daha sonra yukarıdan başlanarak karşı karşıya gelen kartlar aynı anda açılarak yorumlanır.

Tarot falı bakılırken en çok tercih edilen bir diğer açılımsa tekli açılımdır. Önemli kararlar alırken tercih edilir. Net bir cevap veren tek kart açılımında deste ikiye bölündükten sonra toplanarak ipek örtüye yayılır. Hedefinize konsantre olduktan sonra sol elinizle seçeceğiniz kart size evet veya hayır olarak kesin bir cevap verecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here