Büyüyü Yapan Kişiyi Nasıl Bulurum?

Parapsikoloji Uzmanı Nedir?

Para psikoloji normal dışı olan ve normal dışı bir alanda seyrine devam eden olayları barındıran duyuların dışında kalan ve algılanamayan alanı araştıran bir disiplindir. Para psikoloji için belirli bir çalışma alanı oluşturulmuş olsa bile bir ders niteliğinde okutulup kabul görmüş bir bilim alanı değildir.

Yalnız parapsikoloji pek çok kişinin bireysel çabaları ile öğrenebileceği ve deneysel yöntemleri de içinde barındıran bir sistematiğe sahiptir. Bu anlamda parapsikoloji konuları ile ilgilenen ve bunlar üzerine çalışmalar yapan kişilere parapsikoloji uzmanı denmektedir.

Parapsikoloji Uzmanları Neler Yapar?

Parapsikoloji uzmanları kişinin ruhunda farklı bir pencere açmasını sağlayacak ve onun yaşam enerjisini daha farklı bir yönde kullanmasına sevk edecek bir donanıma sahip kişilerdir.

Ülkemizde çok fazla alan bulamasa da yurtdışında çokça ilgi görmüş bir disiplin alanıdır. Parapsikoloji uzmanları genellikle kendisine sıra dışı olan ve normalin dışında seyreden olayları anlatarak gelen kişilere doğru olanı ve yapmaları gerektiğini söyleyen kişilerdir.

Bu kişiler genellikle kendini çıkmazda görerek yaşadığı şeyin anlamlandırılmasını isterler. Parapsikoloji uzmanları bunun detaylı bir şekilde ne olduğuna dair incelemeler yapar, bilgi birikimine sahip oldukları  için o kişiyi olumlu bir şekilde yönlendirebilir ve ne yapması gerektiğine dair bilgi verebilir.

Genellikle modern tıp içerisinde yer almayan ve kişilerin herhangi bir tedavi merkezine gittiklerinde sorunlarına sonuç bulamayacakları konularda yani “duyu dışı” alemin incelenmiş olduğu konularda kişiye yardım edebilecek ve yön gösterebilecek seviyededirler.

Parapsikoloji Uzmanı Nasıl Olunur?

Araştırmalar yapan ve bu alanda kendini daha da geliştirmeyi hedefleyen kişiler parapsikoloji uzmanı olabilirler.

Parapsikoloji uzmanı olabilmek için bu alana dair eğilim gösterilmesinin yanı sıra kişinin kendi içerisinde bu tarz durumları yaşıyor olması ve bu tarz durumları anlamlandırabilme kabiliyetine de sahip olması gerekmektedir.

Bu açıdan düşündüğümüzde herkesin parapsikoloji uzmanı olamayacağı da ortadadır. Kişinin, farklı kişilerin ruh dünyaları ile yakından ilgili oldukları ve bunları anlamlandırabildikleri bir kabiliyete de sahip olmaları gerekir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here