Mutsuz Bir Aile Olmanın Gerçek Sebebi

Parapsikoloji Hangi Alanlarda Kullanılır?

Kişinin kendi içgörü ve durugörü özelliklerini kullanarak beş duyu organından algılayamadığı farklı bir aktiviteyi gerçekleştirebilmesini sağlayan ve paranormal olayları araştıran bir bilim dalı olan para psikoloji kendi içerisinde pek çok alt dala ayrılır.

Bu alt kategoriler içerisinde belirli alanlarda kullanılmaktadır. Parapsikolojiye duyu dışı alan dediğimiz telepati, durugörü ve önsezi kavramlarını içeren bir genel yapıya sahiptir.

Parapsikolojinin ilgi alanlarını 4 gruba ayırabiliriz.

Parapsikoloji Kullanım Alanları

Bunlar şu şekilde adlandırılır:

  • Astral seyahat
  • Telekinezi
  • Ekminezi
  • Levitasyon

Astral seyahat dediğimiz kavram insanın beden dışı yolculuğunu ifade etmektedir. Kişi böyle bir durumdayken maddesel olan bedeninden bağımsız, aşarak farklı bir yerde ruhi olarak bulunabilmektedir. Astral seyahatte mekan ve zaman kısıtlaması bulunmamaktadır. Kişi parapsikoloji yöntemini kullanarak parapsikoloji uzmanı eşliğinde kendisi bu çalışmaları gerçekleştirebilir.

Telekinezi bir diğer adı ile psikokinezi olarak da adlandırılmaktadır. Kişinin herhangi bir şekilde temas kurmadan bir nesne üzerinde düşünce gücü ile hakimiyet kurmasıdır. Bunu sadece bir nesne olarak düşünmeyebiliriz. Bir insanın düşünceleri olarak da yorumlayabiliriz.

Telekinezinin ilk ortaya çıkış zamanı 1957 yıllarında Nina Kulagina tarafından oluşturulan parapsikolojik kurumu ile adını duyurmaya başlamıştır.

Reenkarnasyon ile Parapsikolojinin İlişkisi

Ekminezi para psikoloji ile bağlantısı bulunan insanın ruhunda gerçekleşen bir olaydır. Kişi hipnoz durumuna geçiş yaptığında psikolojik olarak geçmişte aslında farklı bir bedende var olduğu ve tam bu esnada ekminezi yöntemi ile kişinin o geçmişteki beden ile irtibata geçtiğine inanılır. Bunun üzerine yapılan parapsikoloji uzmanları tarafından çalışmaları kapsar.

Levitasyon bu kavrama detaylı bir şekilde baktığımızda parapsikoloji konusunun içeriğinde yer aldığı söylenebilir. İnsanın ya da herhangi bir hayvanın bulunduğu ortamdan yerçekimine maruz kalmadan yükselişi olayını ele almaktadır. Yapacağı parapsikoloji çalışmaları ile beraber içinde barındıran levitasyon uygulaması sayesinde yerçekiminden bağımsız hareket etmeye başlayabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here