Papaz Büyüsünün Kadim Sırları

Papaz Büyüsünün Kadim Sırları

Papaz büyüsünün kadim sırları; Papaz büyüsü antik bir büyü değildir. Hatta büyü ilminin diğer bilinenlerine kıyasla, çok yeni olduğu bile söylenebilir. O kadar çok filme konu olmuştur ki, hemen herkesin papaz büyüleri hakkında bir fikri vardır. Ancak belirtmekte fayda vardır, filmlerde ya da dizilerde gördüğünüz şeylerin hiçbiri gerçek değildir. Bir mit ya da bir efsane oluşturmak istenmesinin özel bir amacı olmasa bile; Popüler kültürün birbirini taklit eden konu etme durumu ne yazık ki bu ilmi konuda da kendisini tekrar ederek pek çok insanın yanlış bilgi almasına neden olmuştur.

Örneğin papaz büyüsü, papazlar tarafından yapılmaz. Büyü eski Süryani dilinde yapıldığı için ve Süryaniler hristiyan bir topluluk olduğu için bu ismi almıştır. Ayrıca orta çağ kilisesi zamanında, kilisenin tasvip etmiyor oluşuna bile aldırmaksızın gizli ilimler üzerinde araştırmalar yapan pek çok din adamı olduğu da bilinmektedir. Kesin olmasa bile, pek çok kaynak bu kadim büyünün orta çağ kilisesinin bilinmeyenleri tarafından ortaya koyulduğunu düşünmektedir.

Papaz Büyüsü Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar

Her büyü hakkında doğru bilinmesine rağmen tamamen yanlış ve safsata olan yüzlerce durum mevcuttur. Ancak hakkında çok fazla şey bilinmemesine rağmen popüler kültürün bir parçası haline gelen ilmi konular hakkında çok daha fazla yanlış ortaya koyulur. Ülkemizde ne yazık ki komedi filmlerinde bile gördüklerini gerçek sanarak yorumlayan bir topluluk bulunmaktadır. Burada papaz büyüsünün bilinmeyenleri, tamamen yanlış bilinenlerine dönüşerek ağızdan ağza bir mite dönüştürülmektedir.

Bilinmesi gereken önemli hususlar işe şunlardır;

  • Papaz büyüsü bir büyü değil, büyü yapılış metodudur. Yani pek çok amaç için uygulanabilir. Amacın iyi ya da kötü olması, büyüyü durdurmaz.
  • Papaz büyüsü papazlara has bir büyü değildir. Büyüyü yapmak için papaz olmaya gerek yoktur. Adını, uygulandığı dil olan Süryanice’den alır.
  • Papaz büyüsü gerçekten en güçlü büyülerden biridir. Kötülük için yapıldığında, hiç kimse karşısında duramaz ve niyet eninde sonunda gerçekleşir.
  • Papaz büyüleri çok zor ve karmaşık işlemlerdir. Herkes tarafından yapılması mümkün değildir. Çoğu medyum ve çoğu hoca tarafından da incelikle işlenmesi mümkün olmayabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here