Metafizik Nedir

Metafizik Nedir

Metafizik nedir? Metafizik, bir felsefi ana dalıdır. Bildiğimiz fiziğin daha ötesinde kalan ve tam olarak hesaplanamayan anlamına gelmektedir. Genellikle varlık ve evren üzerine incelemeler gerçekleştirir. Ancak sadece bununla da sınırlı değildir. Sebep, sonuç, ilişki, zaman, yaradılış, olaylar zinciri gibi pek çok alanda etkindir.

Metafizik hakkında çok fazla kaynak bulunmaması nedeniyle, ayrıca anlaşılmasının da zor olması nedeniyle, pek çok kişi ya da platform tarafından yanlış yorumlanmıştır. Metafizik bir büyü ilmi değildir. Bundan daha öte ve daha karmaşık bir dal olarak yorumlanır.

Metafizik Hakkında Yanlış Bilinenler

Metafizik ile uğraşan ilk insanlar büyücüler ya da ilmi konularda uzmanlık edinen kişiler değildir. Önceleri metafizik, sadece bir felsefi akımdı. Fiziğin ötesindeki konular hakkında düşünmek ve araştırmak üzerine kurulu bir temele dayalıydı.

Ancak şuan metafizik, hakkında daha çok bildiğimiz bir konu olduğu için, ilmi konularda uzmanlık kazanmış kişiler de fizik ötesi olan bu konuda muhakkak ilgilidirler. Çünkü manevi ve enerjisel anlamda da kişiye ekstra donanım kattığı konusunda kesinlik vardır. Çoğu metafizik uzmanının enerji ve büyü konusunda bilgi sahibi olmasının sebebi de budur.

Metafizikte Amaç Nedir

Temelde metafiziğin eylemsel bir amacı yoktur. Düşünce ve insan üstü aydınlık gibi konularda gelişimsel bir süreç olduğu kabul görebilir. Doğuştan gelen yetenek ve parapsikoloji uzmanlığı ile birleştiğinde eylsemsel faaliyetler ortaya çıkarabilir.

Bu faaliyetlerin bazıları cin çıkarma, büyü bozma gibi pozitife dönük olsa da bazılarını ilmini negatif alanlarda kullanmayı da tercih edebilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here