Bağlama Büyüsü Hangi Durumlarda Tutmaz

Medyum Nedir?

Latince kökeni sahip olan medyum kelimesi; “ruh ötesi iletişim kurma” anlamına gelmektedir.

Medyum işleri ile uğraşan kişiler ise sözlükte: “ruhlar ve insanlar arasında aracılık ettiğini ileri süren kimse” şeklinde tanımlanmaktadır.

Medyum Dendiğinde Bilinen Yanlışlar

Medyum kelimesini ilk duyduğumuzda hemen aklımıza; insanlara kötülük aktarmak için büyü yapan veya fal bakan bunun üzerinden geleceğe dair herhangi bir görüntüden bahsedebilen ve hatta bu tarz kişileri duyduğumuzda bizler de pek de olumlu olmayan fikirlerin oluştuğu kişiler olarak bilmekteyiz.

Burada bu düşüncelerimizin hepsinin yanlış olmasının sebebi aslında bu tarz kişilerin doğaları gereği sezgilerinin kuvvetli oluşlarını da bundan dolayı böyle bir durumda oldukları bilinmelidir. Altıncı hissi kuvvetli dediğimiz kimseler aslında bu tarz kimselerdir.

Medyum dediğimizde bilinmeyen alem ile bilinen alem arasında bağlantı kurabilen ve bu bağlantı kuruş sırası esnasında transa geçme dediğimiz olayı yaşayan kimselerdir.

Burada kötü bir şey olmaması ya da bizlerin olumsuz düşünmesi gereken bir durum olmamasının sebebi aslında ondan tam bu bağlantı kurma faaliyetine gerçekleştirirken beyin enerjilerini tek bir noktaya toplamaları ve trans dediğimiz yönteme geçiş yapmalarından ibarettir.

Medyumluk yeteneğine sahip olan kimseler karşısında bulunan kişinin ne düşündüğünü ve ne gibi bir duygu durumunda ya da süreçte olduğunu tahmin edebilmek sezgilerine sahiplerdir.

Medyumculuğun Çeşitleri

Medyumluk kendi içerisinde bulunulan alemin ötesinde bir alemin görülüp hissedilebilmesi adına 3 farklı çeşitte ayrılmaktadır. Bu 3 farklı grup üzerinden incelenir.

  • Sezgisel medyumluk
  • Otomatik medyumluk
  • Mekanik medyumluk

Medyum Olan Kimselerde Bilgi Aktarış Yöntemleri

Medyum olan kimselerin bilgi aktarış süreçleri birbirinden farklı olabilmektedir. Her bir kişi karşısında bulunan insanın farklı kodlamalar ile anlayıp algılayabilir.

  • Medyumlar 6.his dediğimiz yöntem ile bilgi aktarımında bulunurlar. Önce kişiyi dinlerler, sonra yoğunlaşırlar ve yoğunlaştıkları kişi üzerinden bilgi aktarımında bulunurlar.
  • Bazı medyumlar ise bulundukları ortamda sanki kulağına biri bir şey fısıldıyor ve geleceğe dair ya da o anki ortama dair bilgi veriyormuşcasına bir bilgi aktarım sürecinde bulunurlar. Kulağa gelen sesler ile bilgi aktarımı sürecini gerçekleştirenler de vardır.
  • Tırnak üzerinden bilgi aktarımı sürecini başlatan medyumlar ise kişinin baş parmağı üzerinden yola çıkarak o kişiye dair bilgiler aktarmaya başlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here