karabiber büyüsü

Ledün İlminin Hikmet ve Sırları

Ledün ilmi çok özel ve derin bir bilimdir. Bu ilme hakim olanlar Allah’ın gönderdiği vahiylerin ya da çeşitli alametlerin yardımıyla ilim ve bilgi sahibi olurlar.Kefh suresinde bu duruma işaret edilmektedir. Ledün ilmi okuyarak elde edilmez ya da öğrenilmez ancak ilham olarak verilen hissiyatlarla kazanılmaktadır.

Ledün ilmi Allah’ın özel olarak seçtiği kişilere verilmektedir. Bu kişiler, bütün yaşanabilecek durumların farkındadır ve ona göre önlemler alırken ayrıca yaşamdaki pek çok konuya da müdahale etme gücüne sahiptir.

Ledün ilmine ait başlıca örnekler ise; Hz.Süleyman ve Hz. Davud’un kuşlarla iletişime geçerek kuşların dillerinin öğretilmesi en önemli örneklerin başındaıdr. Ayrıca Hz. Davud’un demiri yumuşatması bu ilime örnek gösterilebilir.

Havas ve Ledün İlminin Bağlantısı Nedir?

Havas ilmini aynı ledün ilmi gibi manevi anlamda kuvvetli olan kişiler yapabilmektedir. Havas ilmini bilenler burçlar ve yıldızlar hakkında detaylı araştırmalar yaparak öğrenebilirler ve ebced hesabı yapmaktadırlar. Medyum ve hocalar ise başta Ledün ilmini bilmekte ve Havas ilminde öğrendiklerini kullanarak kuvvetli olan hisleri ile çeşitli işlemler, muskalar, tılsımlar ya da vefkler hazırlayarak insanların çeşitli sorunlarına yardımcı olmaktadırlar. Genellikle kalp gözü ya da 3.gözü açık olanlar tarafından havas ilmi ve ledün ilmi bilinmekte ve kullanılmaktadır. Bilinçsizce yapılan okuma, öğrenme ya da deneme işlemleri zararlı etkilere neden olan sakıncalı durumlardır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here