Papaz Büyüsü

Fal Nedir?

Fal nedir?” sorusu oldukça geniş bir alanı kapsamaktadır. Kahve falı, su falı, tarot falı, toprak falı gibi fal çeşitleri olsa da hepsinin tanımı ve amacı bir noktada kesişmektedir. Bunların neden ve nasıl bakıldığı da çeşitlilik göstermektedir.

Falın Kelime Anlamı

Falın kelime anlamı kart, su, taş vb. araçlar yardımıyla şimdi veya gelecekle ilgili bilgi vermektir. Arapça olan fal kelimesi, geleceğe yönelik bilgileri içerir. Burada esas olan niyet ve falcının ustalığıdır. Gönül gözü açık ve tecrübeli bir falcı size gelecekle ilgili her detayı sunabilir.

Fal Neden Bakılır?

Fal baktırmanın amacı insanın bilinmeze duyduğu meraktır. İnsanlar muğlak olana merak duyar, hatta kimi zaman bundan korkarlar. İşte fal bu noktada devreye girer. Fal baktırmanın amacı bu belirsizliği ortadan kaldırmaktır. Fal sayesinde geleceğinizle ilgili doğru bilgiler edinebilirsiniz. Fal baktırarak geleceğe yönelik aile, aşk, kariyer hakkında fikir alabilirsiniz.

Fala inanmayanların bile hayatlarında en az bir kez fal baktırdığı görülmüştür. Çünkü herkes geleceğe merak duyar, gelecek hakkında bilgi edinmek ister. Fala inanmayanlarda bile meçhul olan geleceğe karşı bir merak duygusu vardır.

Fal Çeşitleri Nelerdir?

Fal çeşitleri, falcıların uzmanlık alanları ve kullandıkları malzemeler etrafında farklılık gösterir. En çok rastlanan fal çeşidi kahve falı olmakla birlikte tesbih falı, tarot falı, yüz falı gibi fal çeşitleri mevcuttur. Başlıca fal çeşitleri şöyledir:

  • Kahve falı: Ülkemizde en yaygın fal çeşididir. Kahve içdilikten sonra fincan ters çevrilir ve bir süre telvenin soğuması beklenir. Telve soğuduktan sonra kalan izler yorumlanır.
  • Tarot falı: İlk kez çingeneler tarafından kullanıldığı veya Orta Çağ’da kullanıldığı söylenir. 78 karttan oluşan kendi özel destesiyle bakılır. Güçlü bir fal çeşididir.
  • Tesbih falı: Niyet edildikten sonra İhlas ve Fatiha sureleri okunarak doksan dokuzluk tesbihin sallanması beklenir.
  • Su falı: Loş bir ortamda suyun üzerinde oluşan şekiller yorumlanır. Sessiz olunması elzemdir ve yoğun konsantrasyon gerektirir.
  • Yüz falı: Kişilerin yüz hatları ve ağız, dudak, göz gibi uzuvları kişilerin karakteriyle ilgili bilgi verir. Geleceğe yönelik değil, karakter analizine yöneliktir.

Fal Nasıl Bakılır?

Fal bakılırken bazı fallarda niyet edilmesi gerekirken bazı fallarda ise fal baktıran kişinin bir eylemde bulunması gerekir. Örneğin iskambil falında fal baktıran kişinin kartlar seçmesi gerekir. Aynı zamanda fallar için olmazsa olmaz gereklilikler de vardır. Hepimizin kahveyi içtikten sonra fincanı ters çevirdiği kahve falında ışığın üstten ya da falcının arkasından gelmesi çok önemlidir.

Her ne falı baktırırsanız baktırın usta bir falcıdan yardım almanız şarttır. Gönül gözü açık olmayan ve falcı olduğunu iddia edenler sizi gelecek hakkında yanlış bilgilendirebilir ve yanlış kararlar almanıza sebep olabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here