Musallat Büyüsü

Enerjiye Yön Vermenin Çeşitli Yöntemleri

Büyü kelimesinin ifade ettiği tam anlam, enerjiye yön verme sanatını ifade etmektedir. Ancak enerjiye yön vermenin tek yolu büyü değildir. On yıllarca süren çalışmalar sonucunda, hiçbir ritüele gereksinim duyulmadan insan kendi enerjisini, kendi zihnini kullanarak yönlendirebilir ve etkili sonuçlar alabilir. Fakat bu yöntemlerin, insanın ruhunu büyük ölçüde yorduğu da bilinen bir gerçektir. Pek ala, enerjiye yön vermenin çeşitli yöntemleri nelerdir ve bu yöntemlerin diğerlerine olan farkları nasıldır?

Antik çağlarda onlarca farklı yön verme uygulaması kullanılıyor olsa da, günümüzde bunlar birkaç ana isim altında incelenmektedir. Rahmani işlemler, daha dini olan ve inanca aykırı görülmeyen işlemlerdir. Çeşitli okumalarla yapılır. Büyü yöntemleri kendi içinde birkaç bölüme ayrılır ve aralarında iyileri olduğu kadar kötüleri de bulunur. Maji ve majisyenlik ise, insanın kendi enerjisine yön verebilmesi adına yürüttüğü çalışmalardır.

Rahmani Yöntemler

Rahmani yöntemler, ülkemizde inancımız ve kültürümüz gereği en sık kullanılan işlemlerdir. Çünkü rahmani uygulamaların ardında kötü etkiler ya da beklenmedik durumlar yaşanması mümkün değildir. Fakat rahmani işlemler, büyü uygulamaları kadar aşırı sonuçlar vermezler. Bu birçok açıdan iyi olsa da, kötü niyetli kişilerin bakış açıları ile eksik olarak değerlendirilir.

Büyü Yöntemleri

Büyü yöntemleri kendi aralarında 5 farklı tipte incelenir. Kara, kızıl, gri, mavi ve ak büyüler. Ancak gri ve mavi büyüler hakkında günümüzde çok fazla bilgi bulunmadığı gibi, ilgi de bulunmamaktadır. Bu yüzden üç ana dalda incelenmesi daha doğru görülür. Kara büyüler, kızıl büyüler ve ak büyüler bu üç ana dalı temsil eder.

Kara büyüler, bilindiği gibi sadece kötü amaçlar ile yapılmaz. Diğer uygulamaların enerjisinin düşük gelmesi nedeniyle kara büyü ritüellerine baş vurulabilir. Ancak genellikle kullanım amacı kötü niyetlidir. Ak büyüler, tıpkı rahmani büyülerde olduğu gibidir. Fakat öğretileri antik çağın şifacılarına dayanmaktadır. Kızıl büyüler ise, arada kalmış olan büyüleridir. Duruma göre rengini belli eder fakat genellikle aşk için uygulanmaktadırlar. Detaylı bilgi almak için, hocamızı arayabilir ya da yazarak danışmanlık alabilir ya da merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here