ayırma büyüsü nasıl bozulur

Büyünün İnsan Üzerindeki Psikolojik Etkileri

Büyü ve psikoloji arasında doğrudan bir ilişki yoktur. Yani büyü, insanın psikolojisini bozmak ya da tersine iyileştirmek için yapılmaz. Bu tamamen iki farklı ana dalı ifade eder. Ancak büyünün insan üzerindeki etkileri, psikolojisine dolaylı yollarla etki edebilmektedir. Örneğin kişiye eğer büyü yalnızlaştırma ya da ayırma gibi niyetler ile yapılırsa, kişi yalnız kaldığında normal olarak bazı psikolojik etkiler de yaşayacaktır. İşte büyünün insan üzerindeki psikolojik etkileri bu şekilde incelenmelidir.

Pek çok kaynak, bunu ne yazık ki yanlış açıklıyor olsa bile; Büyü ve psikoloji arasında doğrudan bir bağ kurmak mümkün değildir. Bunu şöyle düşünmek gerekir; Hastalık ortaya bazı semptomlar çıkmasına sebep olur. Ve bu semptomlar, kişinin daha kötü hissetmesine sebep olabilir. Büyüde de durum tamamen bu şekildedir.

Büyü Yapılan İnsanlar İle Psikolojik Rahatsızlıklar

Büyü yapılan insanlarda, büyünün amacına yönelik olarak bazı psikolojik problemler ortaya çıkması elbette muhtemeldir. Cin büyüleri, ayırma büyüleri, soğutma büyüleri, kavga büyüleri gibi negatif ya da kötü amaçlar içeren büyülerde, kişiler çoğunlukla kaygı ve korku haline girerler.

İnsan tehlike anında üç farklı doğal tepki verebilir. Donmak, kaçmak ya da savaşmak. Büyü ise nereden geldiği belli olmayan bir tehlike olarak algılanır. Bunun karşısında insan sadece donmak ya da kaçmak tepkilerini verebilmektedir. Bu nedenle de korku ve kaygı hali yaşayan insanda aynı zamanda güvensizlik paranoyası da ortaya çıkabilir. Beraberinde tüm bunlar depresyonu tetiklemektedir.

Büyünün Psikolojideki Yeri

Psikoloji bilimi, büyüyü direkt olarak inceleyen bir bilim değildir. Psikolojide kişinin durumu hakkında somut örnekler yer alır. Ancak büyü her ikisini de incelemeyi talep eden bir ilmi temsil eder. Çünkü kişinin nerede kırılma noktası yaşadığı hakkında bilgi sahibi olmak, özellikle büyü bozma konusunda da çok ciddi önem arz etmektedir.

Ancak büyü bozulduktan sonra bile kişide yaşanan durumlar neticesinde oluşan psikolojik travmalar varsa, mutlaka bunlar için uzman psikolog ya da psikiyatrlardan yardım almak gerekmektedir. Sorunun kendisine göre doğru uzman seçimi yapmak bu anlamda önemlidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here