Büyülerin Beklenmeyen Yan Etkileri Var Mıdır

Büyülerin Beklenmeyen Yan Etkileri Var Mıdır?

Genel görüş, doğru şekilde ve uzman kişiler tarafından uygulandığında büyülerin kişiler üzerinde herhangi bir yan etkisi bulunmadığı üzerinedir. Bu genel görüşün aksini iddia eder nitelikte pek fazla tecrübe de bulunmamaktadır. Bu durumda büyülerin beklenmeyen yan etkileri var mıdır sorusuna, kısmen hayır şeklinde cevap verilebilir.

Buradaki kısmen sözcüğü, tecrübesiz kişilerce uygulanan ve özellikle de kötü amaçla uygulanan büyüleri içermektedir. Büyüler ortaya büyük miktarda manevi enerji çıkardığı için, büyüyü yapan kişinin bu enerjiden sakınmayı biliyor olması gerekir. Antik çağlarda bu gibi ritüeller esnasında koruma çemberleri adı verilen bazı tılsımlı tapınaklar kullanılmaktaydı. Modern çağda ise bu durum tam olarak aynı olmasa benzer şekilde uygulanmaktadır. Uygulayıcı kişinin herhangi bir zarar görmemesi açısından, ustalık seviyesindeki bilgi son derece elzemdir.

Büyülerde Olumsuz Sonuçlar Alınabilir Mi?

Doğru yapıldığı takdirde bir büyüden alınabilecek en olumsuz sonuç, o büyünün tutmaması olur. Ki bunun da çeşitli bazı sebepleri vardır. Kişinin üzerinde koruma tılsımları ve benzeri olması en sık rastlanılan nedenler arasında yer alır. Fakat doğru ve kusursuz şekilde icra edildiğinde büyü kelimesine karşılık gelecek olan tüm işlemler, niyet edildiği kadarı ile sonuç verir. Bu yüzden ilmi enerjiyi kullanırken edilen niyetten muhakkak emin olunmalıdır. Enerjinin varlığı nedeniyle iradeleri etkilenmiş olan kişilerdeki değişiklik niyetleri iyi veya kötü olabilir. Bu da öncelikle insanın kendi vicdanı ile yüzleşmesi gerektiği anlamına gelmektedir.

Büyüler İstemeden Kişilere Zarar Verebilir Mi?

Bu soru bir başka deyiş ile pek çok kişi tarafından şöyle de sorulmaktadır; ”Birini beni sevmesi için büyü yaptırırsam, onun ya da benim başıma kötü bir şey gelir mi?” bu son derece etik ya da vicdani bir yaklaşımdır. Niyeti bu kadar temiz olan hiç kimse, özellikle rahmani yöntemler ile bir başkasına zarar veremez.

Enerjide amaç daima, söylediğinizde bir his uyandırmayan gerçek hislerinizi gerçekten insanların içine en saf halleriyle işleyebilmesini sağlamak olmalıdır. Bu bir beklentidir fakat saf ve temiz olan hiçbir duygu görmezden gelinemez. Soru ve sorunlarınız için arayabilir veya yazabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here