Büyü Tehlikeli Midir

Büyü Tehlikeli Midir

Büyü tehlikeli midir sorusuna iki türlü ana soru ile cevap verilmelidir. Büyü yapan ya da yaptıran kişiyi tek kalemde ele alırken, büyü yapılan kişi üzerine ortaya koyulan incelemeleri de ayrı bir kalemde ifade etmek doğru olacaktır. Büyü konusunda bilinen veya bilindiği düşünülen klasik inançların neredeyse tamamı hiçbir gerçekliğe dayanmadığı gibi, hiçbir gerçek kaynağa da dayanmamaktadır.

Bizler sadece büyü üzerine değil, bioenerji ve manevi enerji üzerine tam bilgi edinebilmeniz için en doğru kaynakları sizler için derlemekteyiz. Bu nedenle olabildiğince detaylı şekilde bunları sizlere aktarabilmeyi ümit etmekteyiz.

Büyü Yapan Kişi İçin Tehlikeli Midir?

Yaygın ve yanış inanışlardan biri, büyü yaptıran kişinin daima tehlikede olacağı konusudur. Büyü üzerine uzman olmadan büyü yapılması için denemeler yapılması elbette çok tehlikelidir. Ancak uzman bir medyum tarafından yapılan büyüler, kişi veya kişiler için sorun teşkil etmez. Kara büyülerde ise bu durumda istisnalar olabilir. Bu istisnalar ise büyüyü yaptıran kişi için değildir. Büyü yapan medyumun hata yapması ya da büyü yapılan kişinin yapılan işleme çok şiddetli tepki vermesi şeklinde sıralanabilir.

Büyü genel anlamda bir manevi enerjinin başkası üzerinde etki bırakması şeklinde açıklanabildiği için, bu durumda büyüyü ustaca kullanan kişinin bu enerjiye karşı savunmasız kalma ihtimali çok düşüktür. Ayrıca bu enerji ile doğrudan ilişkisi olmayan yaptırıcı kişiler de genellikle tehlike altında olmazlar.

Büyü Yapılan Kişi İçin Tehlikeli Midir?

Bunun cevabı evet ya da hayır olabilir. Kesinlikle evet ya da kesinlikle hayır denemez. Birine zarar vermek için büyü yapıldığında ve bu büyü tamamen tuttuğunda, büyü yapılan kişi için çok tehlikelidir. Büyü pek çok şeye sebep olabilir ama kişi genellikle fiziksel bir yıpranmadan muzdarip olmaz. Bu çoğunlukla daha ruhani tepkileri ortaya çıkarır.

Fakat özellikle rahmani yöntemler ile yapılan ve niyetin kötü olmadığı büyülerde kişilerin herhangi bir zarar görme ihtimali yoktur. Kişi sadece istenen duruma yönelecek şekilde küçük ve iyi anlamda değişiklikler gösterir. Bu kişinin hayat kalitesine, psikolojisine ya da ruhuna hiçbir kötü etki bırakmamaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here