Bakla Falı

Bakla Falı Nedir?

Bakla falı çok eski çağlardan bu yana süre gelen mistik bir fal türüdür. Faldaki baklanın sayısı kesin olmamakla birlikte 21 yada 41 bakla ile bakılır. Bakla falının içerisine falcının eklediği çeşitli objeler de koyula bilmektedir. Düğme, kilit, küçük biblo, anahtar, yüzük, taş, bilye vb. şekilde çeşitli konuları tasvir eden objeler de falın yorumlanmasına katkı sunmaktadır.

Bakla falı için baklalar fal baktıran kişinin eline alınarak avucunda tutulması ile niyet edildikten sonra bir örtü ya da masa üzerine atılır. Falcı; dökülen baklaların ve çeşitli objelerin birbirleri olan uzaklığı, hangi objelerin olduğu ve falda sorulan konuya göre bakla falı yorumunu yapmaktadır.

Bakla falı ile falcının enerjisi uyumlu olmalı ve konsantrasyon mutlaka sağlanmalıdır. Baklaların enerjisi ile yorumcunun enerjisi birlikte entegre olduğunda en iyi fal yorumu ortaya çıkmakta ve sorulan soruların ya da niyetlerin yorumu yapılmaktadır.

Bakla Falı Geleceği Gösterir Mi?

Falın mantığında, geleceği doğrudan görmek yoktur. Geleceği görmek değil, geleceği anlamak şeklinde bir fal yorumu katılabilir. Bir falcı eğer gözlerini kapattığını ve geleceği gördüğünü iddia ediyor ise, bu ya yanlış bir tasvirdir ya da yalan bir iddiadır.

Bakla falı, diğer tüm fal çeşitleri gibi gelecek hakkında bilgi verebilir ya da tahminlerde bulunabilir. Ancak bu, geleceğe akan yüzlerce nehirden en kuvvetli olanını özümsemekle ilgilidir. Pek çok kişi fal hakkında yanlış yorumlar okuduğu gibi ayrıca bu yanlış bilginin yayılmasına da istemeden sebep olmaktadır. Daha basit açıklamak gerekirse, fal hakkında şu detayları bilmek oldukça önemlidir.

  • Fal bakan insanlar, gelecekte yaşanması muhtemel pek çok durumu sezgisel ölçüde anlayabilirler.
  • Falda yorumlanan şeyler, gelecekte olması muhtemel olay ve durumlar arasında en yüksek ihtimale sahip olan şeylerdir.
  • Falda hiçbir kesinlik yoktur. Gelecek, verilen önemli kararların öncesinde ya da sonrasında değişebilir.
  • Ancak bakılan falda çok keskin sonuçlar da ortaya çıkabilir. Yaşanması muhtemel durumlar arasında en az bir tanesi diğerlerine oranla daha keskin bir sonucu temsil ediyor olabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here