ALIN YAZISI

 

Alınyazısı

Bireyler, hayatlarında bazı şeyler iyi gitmediğinde hemen isyan etmeye, kadere lanet etmeye başlarlar. Hiç kendi hataları yoktur. Bir suçlu varsa o da alınyazılarıdır. Neden böyle oldu diye soranlara da cevapları hazırdır : “Alnımıza böyle yazılmış, ne yapalım.”

İnsan Kendi Kaderini Kendi Belirler

Aslında insanlar, hayatlarındaki yolları kendileri seçerler. Kader denen şey, sadece bir alınyazısından ibaret değildir. Kader size seçenekler sunar. O seçenekler arasında gitmek istediğiniz yolu kendiniz seçersiniz.
Yani insanların hayıflanması, isyan etmesi boşunadır. Çünkü o yolu, kendi seçmiştir.
Örneğin, İstanbul’da saat 19.30 civarları Mecidiyeköy’den Kadıköy’e gideceksiniz. Dışarıda sağanak yağmur ve üstüne de trafikte cabası. Metrobüse binip giderseniz, istediğiniz saatte orada olacaksınız. Fakat tıklım tıklım olan bir metrobüse binecek ve indiğinizde ayaklarınız çamur olacak. Araba ile giderseniz o kalabalık metrobüse binmeyeceksiniz ıslanmayacaksınız da. Ama gitmek istediğiniz yere iki saat geç varacaksınız.
İşte bu seçimler ufak gibi görünse de sizin kaderinizi belirler. Diyelim ki metrobüsü tercih ettiniz, araba ile gitseydiniz kaza yapacaktınız belki de…
Kim bilebilir…
Kaderinizi yaptığınız tercihler belirler..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here